Argentina a ledové království Patagonie

Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie
Foto - Argentina a ledové království Patagonie

Zájezd č.523027

Argentina


Délka: 14-denní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel **
Stravování: snídaně
Cena od: 123 990
Nezávazně rezervovat
Argentina

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Setkání na letišti v Praze, odbavení a odlet do Buenos Aires.
2. den: BUENOS AIRES: Přílet do Buenos Aires. Původní název města zněl Puerto de Nuestra Senora Santa María del Buen Aire (česky Přístav naší Nejsvětější Panny Marie dobrého větru). Prohlídka města přiblíží kouzlo této půvabné argentinské metropole. Srdcem města je Plaza de Mayo s radnicí, Casa Rosada (Prezidentský palác), divadlo Colón. Projdete se 9 de Julio Avenue, která je považována za jednu z nejširších ulic na světě. Objevíte i kouzlo dalších ulic jako jsou Corrientes Avenue, centrum zábavy, ulice divadel, barů a tepna nočního života. Mayo Avenue se silným španělským nádechem, na ulici Florida můžete sledovat představení tanga, kdy se Vám bude nad tanečními výkony tajit dech. Odpoledne ještě navštívíte další čtvrti Buenos Aires, nejprve se projdete po dláždění ulic, které jsou pamětníky starých časů a okna stále zdobí železné balkony. Pitoreskní čtvrť San Telmo, kde žila místní aristokracie až do konce XIX. století, starý přístav La Boca s jeho slavnými barevnými malovanými domy na ulici Caminito. Hřbitov La Recoleta, kde je pohřbena Evita Perón. Návrat do hotelu, nocleh v Buenos Aires.
3. den: BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES: Celodenní výlet do pampy, které jsou díky svému podnebí považovány za nejúrodnější prérie na světě. Návštěva typické zemědělské usedlosti – estancie, seznámení se životem honáků dobytka – gaučů – a jejich folklórem. Jen pár kilometrů od rušného hlavního města si budete moci vychutnat v klidu přírody oběd s grilováním a jistě také ochutnáte některá z exkluzivních argentinských vín. Návrat do Buenos Aires. Nocleh.
4. den: BUENOS AIRES - TRELEW - PUNTA TOMBO - PUERTO MADRYN: Přejezd do hotelTransfer na letiště v Buenos Aires, odlet do Trelewu. Výlet ke gigantickým koloniím tučňáků magellanských na mysu Punta Tombo, podle propočtů jich zde žijí neuvěřitelné dva miliony. Přejezd do hotelu v Puerto Madryn.u v Puerto Madryn.
5. den: POLOOSTROV VALDÉS: Celodenní výlet na poloostrov Valdés, který je biosférickou rezervací pod záštitou UNESCO. Poloostrov je domovem neuvěřitelného množství ptactva, vzácných lam guanako a pásovců. Do zálivu San José se připlouvají pářit v určitém období velryby, pobřeží obývají kolonie rypoušů sloních, tuleňů a tučňáků. Návrat do Puerto Madryn. Nocleh.
6. den: PUERTO MADRYN – TRELEW – EL CALAFATE: Snídaně. Transfer na letiště v Trelewu, odlet do El Calafate, El Calafate leží na břehu největšího argentinského jezera Lago Argentino. Odpoledne návštěva moderního Glaciaria (jedno z nejlepších muzeí světa věnovaných ledovcům), nocleh v El Calafate.
7. den: EL CALAFATE – NP LOS GLACIARES – EL CALAFATE: Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno. Ledovec Perito Moreno se zvolna pohybuje směrem k přední části poloostrova Magallanes. Jakmile dosáhne břehů poloostrova, vytvoří přirozenou přehradu z ledu, která brání toku vody z přítoku Rico k ledovcové bariéře. Hladina vody pak stoupá nahoru, a tím pádem tlačí na ledovou masu, která se pak pozvolna odděluje. Ta vytváří přírodní tunely, kterými voda proudí do jezera Lago Argentino. Můžete pozorovat pohyb ledovcového splazu, osmdesátimetrové ledové stěny řítící se do jezera. Nad ledovcem se vypínají žulové štíty chilského masivu Cerro Paine. Návrat do hotelu. Nocleh v El Calafate.
8. den: EL CALAFATE – ESTANCIA CRISTINA: Transfer do přístavu. Plavba z Puerto Bandera (pouhých 50 km od El Calafate) moderní komfortní lodí s výhledem na ledovec Upsala, druhý největší ledovec v Jižní Americe, který se nachází v národním parku Los Glaciares. Poté se propluje kanálem Cristina ke stejnojmennému ranči. Tam se příjemnou procházkou dostanete k řece Caterina. Závěrem si prohlédnete starý honácký dům, který je nyní přestavěn na muzeum. Návrat do El Calafate, nocleh.
9. den: EL CALAFATE - USHUAIA: Transfer na letiště a odlet do Ushuaia, města, které se honosí přívlastkem „jedno z nejjižnějších měst světa“. Ushuaia svou tvář upírá k Antarktidě a slouží také jako základna pro arktické expedice. Turistickou atrakcí je zdejší věznice, kam byla až do roku 1947 deportována většina argentinských trestanců. Nocleh v Ushuaia.
10. den: TIERRA DEL FUEGO - BEAGLE CHANNEL - USHUAIA: Dopoledne prohlídka Národního parku Tierra del Fuego (Ohňová země), odpoledne tříhodinová projížďka po průlivu Beagle Channel s pozorováním antarktických ptáků a velryb. Průjezd kolem majáku, zvaného Na konci světa. Nocleh v Ushuaii.
11. den: USHUAIA – LAGO ESCONDIDO & FAGNANO: Ushuaia opustíte silnicí National Route No3 (Panamerikána) severním směrem k Fueguinoským Andám. Navštívíte údolí Carbajal, The Huskies, Tierra Myaor a Las Cotorras. Dalším bodem trasy bude průsmyk Garibaldi (450 m n. m.), kde budete překračovat přes pohoří Cordillera de los Andes s krásným výhledem na jezera Escondido a Fagnano. Návštěva městečka Tolhuin, které je také nazýváno „Srdcem ostrova“. Zastávka s krátkou procházkou po břehu jezera Fagnano. Návrat do Ushuaia. Nocleh.
12. den: USHUAIA - BUENOS AIRES: Transfer na letiště, odlet z Ushuaii do Buenos Aires, transfer do hotelu, ubytování. Večer návštěva představení tanga s večeří. Nocleh v Buenos Aires.
13. den: BUENOS AIRES - PRAHA: Transfer na letiště, odlet do Prahy.
14. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

Termín Délka Cena Odlet  
listopad 2019
15.11. (pá) - 28.11. (čt)14 dníPraha123 990 Kč Praha rezervovat

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • místní přelety a letištní poplatky
 • 11x nocleh ve 3* a 4* hotelech se snídaní
 • 2x oběd, 1x večeře
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 16 osob)

Cena nezahrnuje

 • odletovou taxu z Argentiny 20,- USD
 • letištní taxy za vnitrostátní lety 40,- USD
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění